ذهن مثبت و خوشبین من

 

بیرون ز تو نیست آنچه در عالم هست / از خود بطلب هر آنچه خواهی که تویی

انیشتن می گوید: “آنچه در مغزتان می گذرد، جهانتان را می آفریند .”واقعیت این است که نگرش و نوع تفکر ما تعیین می کند که موقعیت ها برای ما فرصت باشند یا تهدید (من حتی از تهدیدها همیشه به عنوان فرصت استفاده کردم). برخی مواقع از آدم های مثبت بین و یا خوش بین انتقاد می کنیم که چرا اینگونه هستند و نگرش مثبت آنها را زیر سئوال می بریم . در واقع افراد موفق با خوش بینی در هر موقعیتی حتی اگر دیگران آن را یک تهدید یا گرفتاری بدانند ، فرصتی را کشف کرده و با بهره برداری و شکار آن به موفقیت دست می یابند.
انسان های خوش بین هستند که آنقدر در خوش بینی و نگرش و تفکر مثبت اصرار کرده اند تا روزی ، جایی ، لحظه ای ، اتفاقی و تصمیمی مسیر زندگی آنها را تغییر داده است و با انتخاب بذری و کاشت آن توانسته اند به باغی و گلستانی زیبا دست یابند .
آنها در کوران نبودها و نداشتن ها ، با یافتن یک بذر چنان شور و شعفی از خود بروز می دهند که موجبات خنده دیگران را فراهم می آورند ولی همان بذر را ده یا بیست سال پیش کاشته اند و امروز نه تنها درخت بلکه درختان تنومندی دارند که از میوه و سایه آنها سود و لذت می برد.
او آن روز با تفکر ، نگرش و مثبت بینی خود توانست از حداقل امکانات ، حداکثر استفاده را ببرد . شاید اگر من و شما بودیم به آن بذر حتی نگاه هم نمی کردیم و هنوز هم به دنبال یک باغ بزرگ و به طور یکجا بودیم ولی او با نوع نگرشی که داشته است خود باغ را ذره ذره ایجاد کرده است و حالا امروز مجبوریم قصه های افراد موفق را خوانده و نه تنها غبطه بلکه حسرت ببریم که چرا ما از آن فرصت استفاده نکردیم .

 

فروشنده بد بین

حکایت زیر ، حکایت یک فروشنده بد بین و یک فروشنده خوش بین است که در نهایت فروشنده خوش بین به یکی از سهامداران بزرگ یک شرکت بزرگ و موفق ، تبدیل می شود.
روزی روزگاری دو فروشنده کفش که به شرکتهای متفاوتی تعلق داشتند به یک کشور آفریقایی فرستاده شدند تا بازار کفش را در آن سرزمین بررسی کنند.
اولین فروشنده از این ماموریت خود متنفر بود. آرزو داشت که او را به این مأموریت نمی فرستادند. فروشنده دوم عاشق این مأموریت بود و به نظرش رسید که فرصت گرانبهایی را به شرکت او می دهند. وقتی این دو فروشنده وارد کشور آفریقایی شدند، درباره بازار محلی برای کفش مطالعه کردند و هر کدام ایمیلی برای شرکت خود فرستادند. فروشنده اول که دوست نداشت به این سفر برود، در تلگرافش نوشت: “سفر بی فایده ای بود، هیچ بازاری در این کشور وجود ندارد و هیچ کس کفش نمی پوشد.”
اما فروشنده دوم که این سفر را فرصت ایده الی ارزیابی کرده بود نوشت: “سفر عالی بود، فرصت مناسب و بازاری نامحدود است ، اینجا هیچ کس کفش نمی پوشد.”
حکایت بسیار تامل برانگیز بود !!!!

 

مثبت اندیشی در زندگی

نگرش مثبت نقش به سزایی در زندگی انسان ها برای کسب موفقیت و رسیدن به اهداف دارد چرا که :
نگرش مثبت اعتماد به نفس ما را افزایش می دهد .
وقتی ما درباره داشته های حتی کوچک خود محکم و مقتدر صحبت می کنیم یعنی اینکه از نداشتن هایمان گله نمی کنیم و دست گدایی جلوی کسی دراز نکرده ایم و آنچه خود داریم را به آن بالیده و آن را پرورش می دهیم تا به یک فرصت عالی تبدیل شود.
در نتیجه اینگونه انسان ها توسط دیگران مورد تمجید و تعریف قرار گرفته و همین رفتار دیگران با او موجب اعتماد به نفس ، اعتماد به نفس منجر عزت نفس و در نتیجه منجر به این می شود که شخص مقتدر و توانگر به نظر برسد و کسی که توانایی او به ما ثابت شود ما به او فرصت های بیشتری را پیشنهاد می دهیم
نگرش مثبت می تواند شادی و موفقیت را به همراه اورد.
مثبت اندیشان کسانی هستند که افراد موفق ، شاد و سالم را جذب خود می کنند . افرادی که حتی برای لحظه ای می خواهند با آنها باشند و جذب انسان های خوب مساویست با جذب فرصت های خوب و وقتی که فرصت های خوب به سراغ ما می آیند با کمی زیرکی می توانیم آن فرصت ها را قدر دانسته و ضمن خدمت به دیگران به خودمان نیز بهره و سود برسانیم و بدین وسیله شانس خود را برای رسیدن به پیروزی ، موفقیت و سلامتی روز به روز افزایش دهیم.

انسان هایی که نگرش منفی دارند دیگران را از خود می رانند ، “افسرده دل ، افسرده کند انجمنی را ” و این افراد محیط اطراف خود را نیز خموده و گرفته می کنند.
تفکر مثبت مسری است .

اگرچه برخی از افراد از سخنران های انگیزشی انتقاد می کنند ولی اگر کمی دقت کنیم می بینیم مردم با چه شور و اشتیاقی گرد آنها جمع می شوند . اگرچه آنها گاهی اوقات اغراق می کنند ولی شنونده عاقل می تواند از آن انرژی مثبت و سخنرانی انگیزشی آنها به وجد آمده و موتور متحرکه وجودش را به حرکت درآورده و این انرژی را مدیریت کرده و به سمت دست یابی به اهداف والای خود با سرعت ، انگیزه و انرژی بیشتری حرکت کند.
تفکر مثبت باعث می شود همچون بازی دومینو ، دیگران تحت تاثیر رفتار ما قرار بگیرند و این رفتار، نگرش و تفکر به دیگران هم انتقال یابد .
بزرگ ترین خدمت به خلق این است که دل آنها را شاد کنیم و تردید نداشته باشید که این دومینو روزی به خودمان باز خواهد گشت چون در کائنات هر چرا که ببخشی چند برابرش به سمت تو باز خواهد گشت .
جسم توسط مغز کنترل می شود.
تردید نکنید که اگر نگرش ما مثبت باشد این انرژی به جسم ما نیز منعکس می شود . این واقعیت به اثبات رسیده است .
افرادی که دارای نگرش مثبت هستند و ذهن آنها به سمت نقاط مثبت موجود در کائنات پیش می رود کمتر به بیماری های جسمی مبتلا می شوند و وقتی جسم ما سالم باشد ، نگرانی ما کمتر است پس فکر ما کمتر درگیر شده و رهاتر می شود و فکری که رها باشد می تواند پرواز کند وهمچون عقاب بهترین ها را شکار کند و فراموش نکنیم که برای داشتن جسم سالم ، نگرش مثبت می تواند بیشتر از ورزش های جسمی اثر داشته باشد
سبز و پایدار باشید.

 

فهرست مطالب

Instagram واتساپ واتساپ
ما از کوکی ها برای بهبود کارکردن شما با سایت استفاده می کنیم. با استفاده از این سایت شما استفاده ما از کوکی ها را پذیرفته اید.
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.